Tréningy

OSA 1

roč. 2019 – 2018

Kedy:
Utorok a Štvrtok
16:00 – 17:00

Miesto tréningov:
Nová Dubnica – OSA FAMILY GYM

Rozvrh tréningov:

Voľných miest: 12 z 20
Obsadenosť 40%

OSA 2

roč. 2017 – 2016

Kedy:
Utorok a Štvrtok
17:15 – 18:15

Miesto tréningov:
Nová Dubnica – OSA FAMILY GYM

Rozvrh tréningov:

Voľných miest: 13 z 20
Obsadenosť 35%

OSA 3/4

roč. 2015 – 2012

Kedy:
Pondelok: 17:00 – 18:00
Štvrtok: 17:30 – 18:30

Miesto tréningov:
Nová Dubnica – Športová hala

Rozvrh tréningov:

Voľných miest: 4 z 20
Obsadenosť 80%

O tréningu v OSA

Tréningy v našej akadémii pripravujeme pre deti predovšetkým podľa ich veku, schopností, či výkonnosti. Nie sme športový klub, ktorý sa snaží pripraviť deti na konkrétny športový vrcholový výkon. Naše tréningy zameriavame na všestrannosť a pohybovú pestrosť. Tréningy sú zábavné, veselé a podporujú u detí rozvoj emocionálnych vlastností a prejavov. Hlavným cieľom je vzbudiť u detí kladný vzťah k športu, pohybu a vytvoriť tak kvalitný základ do života a možno i do budúcej športovej kariéry. Približne 80% náplne našich tréningov je zameraných na všeobecný rozvoj, ktorého základom sú gymnastika, atletika, prvky úpolových športov, loptové hry rozvíjajúce jemnú motoriku, či posilňovanie hravou formou s vlastnou váhou cvičenca. 

Kategória OSA 1

Deti vo veku 5 a 6 rokov. Z hľadiska pohybového vývoja je táto kategória charakterizovaná vysokou a spontánnou pohybovou aktivitou. Deti učíme novým pohybovým zručnostiam, ktoré síce rýchlo a ľahko zvládajú, no zároveň ich aj rýchlo zabúdajú, ak sa často neopakujú. Prioritu kladieme na rozvoj rovnováhy a učenie rozlišovať rytmus v pohybe , čo nám umožňuje efektívnejší nácvik pohybových zručností.

Kategória OSA 2

Deti vo veku 7 a 8 rokov. Charakteristické rysy detskej motoriky sú v tom, že deťom chýba akási úspornosť a čistota pohybu dospelých. Živosť a neposednosť, neustále poskakovanie, vrtenie sa. Každý ich pohyb je sprevádzaný množstvom ďalších prídavných pohybov…. A to je pre nás ten správny čas na štart rozvoja koordinačných zručností.

Kategória OSA 3

Deti vo veku 9 – 10 rokov. Ideálny vek pre motorický rozvoj tzv. „Zlatý vek motoriky“, ktorý je charakteristický práve rýchlym učením nových pohybov. Deti v tomto období naučíme novým pohybom, ktoré zvládnu v podstate na prvý krát, po prvej ukážke, či niekoľkých pokusoch. Zvyšuje sa tiež istota prevádzaných činností a kvalita prevedenia. 

osa4

Kategória OSA 4

Deti vo veku 10 – 12 rokov. Problémy z predchádzajúcich období z pohľadu koordinácie zložitejších pohybov náhle miznú. Na konci tohto obdobia už zvládajú aj koordinačne náročné cvičenia. Deti sú výrazne silnejšie a v tomto veku začíname s rozvojom silových a okrajovo aj vytrvalostných schopností. U nás v OSA už deti majú predstavu o tom, aký šport by mohol byť pre nich ten pravý.

Špeciálne tréningy

Každý mesiac sa snažíme deťom predstaviť jeden druh športu. Počas minimálne jedného týždňa sa deti zoznámia a vyskúšajú všetko, čo daný šport ponúka. Naučia sa pravidlá,  otestujú si špeciálnu športovú výstroj a náradie. Tréningy vedú profesionálni tréneri daného klubu, či známe osobnosti danej disciplíny. V priebehu jedného roka môže dieťa vyskúšať až 8 športových disciplín a športov. Vybrať si dnes zo širokej škály športov nie je jednoduché. U nás má dieťa dostatočný čas, aby zistilo ktorý šport ho naozaj baví a môže sa začať venovať športu aj profesionálne.

Diagnostika

Aby sme vedeli pomôcť vašim deťom s výberom vhodného športu, tak každoročne sa deti v rámci tréningového procesu podrobia diagnostickým testom. 2-krát do roka tak môžeme sledovať ich progres, či prípadnú stratu výkonnosti, či niektorú z meraných schopností. Všetky testy prebiehajú hravou a zábavnou formou a sú dlhodobo overenými praktikami vhodné pre určenie predispozícií dieťaťa. Používame osvedčený európsky EUROFIT, český unikátny UNIFIT test a niektoré z ďalších extrahovaných testov pre výber talentovanej športovej mládeže. Po 6-tich rokoch tak môže vaše dieťa odísť z vysvedčením a odporúčaním o svojom najvhodnejšom budúcom športovom smerovaní.

Kto vedie tréningy pre vaše deti

Tím našich trénerov tvorí partia nadšencov športu a pohybu. No vieme, že len to nestačí. A preto sa neustále vzdelávame v oblasti športu detí. Naši tréneri sú úspešnými absolventami kurzov športovej prípravy detí na FTVS UK Praha, FTVŠ UK Bratislava, ale i ďalších uznávaných vzdelávacích inštitúcií na Slovensku a v Českej republike. Samozrejme každý z nich má dlhoročné skúsenosti z vlastnej športovej činnosti, či práce s deťmi.

Zavrieť menu