OSA Športová akadémia

O nás

V roku 2013 vzniklo naše občianske združenie s cieľom vytvoriť pre vaše deti vhodné podmienky na pohyb, šport, zábavu a priateľstvo. Vhodný u nás znamená všestranný a pestrý tréning, priateľský a pozitívny kolektív, motivujúci a profesionálni tréneri. Všestranný tréning u nás pomôže vášmu dieťaťu vybrať si ten najvhodnejší šport do budúcna. Profesionálny a kvalifikovaní tréneri mu ukážu cestu a veselý kolektív mu vytvorí priateľstvá na celý život.

Adrian Gazdík

Ako pracujeme s deťmi

Vďaka tréningovej metodike, ktorá zohľadňuje biologický vek dieťaťa sa snažíme deťom vytvoriť ideálne podmienky k rozvoju všetkých hlavných zložiek pohybovej prípravy. Deti tak získajú široké základy pre ďalšiu športovú činnosť. Záujmovú, amatérsku, no možno aj vrcholovú. Deti rozdeľujeme do štyroch vekových kategórií čo je podľa našich skúseností vhodným spôsobom pre rozvoj nielen fyzických zručností, ale i mentálnych schopností. Malý vekový rozdiel nespôsobuje konflikty, ponižovanie pre výkonnostný, mentálny, či nebodaj sociálny rozdiel. Deti blízke svojim myslením, správaním a výkonmi, môžu byť jeden druhému vzorom, či oporou.

Náš príbeh

Na začiatku všetkého boli zranenia. Zranenia zo športu, ktorý som miloval. Začal som študovať a hľadať príčiny toho, prečo mladí športovci tak často končia svoju sľubnú kariéru len preto, že ich zranenia už nepustili ďalej. Jednou z príčin bola jednostranná záťaž a preťažovanie organizmu len jedným druhom športu. A tak som sa pri práci trénera detí a mládeže venoval čím ďalej, tým viac metódam, ktoré s „mojím športom“ akoby nesúviseli. No tlak vedenia klubu a niekedy aj rodičov na výsledky bol silný a tak som sa rozhodol ísť vlastnou cestou.  A tak začal príbeh OSA Športovej Akadémie pre deti a mládež. Vznikli sme preto, aby sa u nás deti naučili vďaka športu a pohybu to, čo postupne strácajú. Aby si vedeli sami vybrať pre seba ten najvhodnejší šport. Aby si našli vďaka športu priateľov na celý život. Aby sa naučili pomáhať si navzájom v kolektíve…  Aby sa nebáli padnúť, lebo sa naučia opäť vstať! Aby sa pre nich stal pohyb  a šport prirodzenou súčasťou ich detských, ale i dospelých životov.

OSA team

Adrian Gazdík

Pracujem ako osobný kondičný tréner. Športom žijem už viac ako 40 rokov. A za tú dobu mi je jasné jedno. Najviac viem ľuďom pomôcť vtedy, keď sú ešte len "ľudkovia" a pohybom sa bavia - vašim deťom. A preto vznikol projekt OSA.

Andrej Nemeček

V OSA Športovej akadémii pracujem, aby ste na našom webe našli všetky dôležité a aktuálne informácie. Pomáham aj s organizovaním športových podujatí a špeciálnych tréningov.

Michaela Šimková

Do OSA som prišla najskôr len na letnú brigádu - na recepciu. No stačilo pár dní a vedela som, že snáď už nikdy neodídem. Ľudia ktorí tvoria túto komunitu, tím trénerov a to akým spôsobom pracujú s deťmi, ako ich milujú a obetujú sa tomuto poslaniu ma úplne pohltilo.

Zuzka Škrovanová

Pomáha pri organizácii športových podujatí, no od nového ročníka už vedie skupinu najstarších detí v OSA Akadémii. Pracovitá trénerka s licenciou, láska k deťom, pozitívne myslenie a zmysel pre humor. Takú osobu sme do nášho tímu potrebovali!

Zavrieť menu