OSA VIRTUAL CHALLENGE

OSA VIRTUAL CHALLENGE

Našli sme spôsob, ako dokončiť tohtoročný seriál pretekov OSA CHALLENGE a získať medailu FINISHER. Tú získajú len tí, ktorí absolvujú všetky štyri podujatia. Zvyšné dve podujatia CyklokrOSA a TRÁVATHLON už môžeme realizovať len virtuálne. Cieľom je zapojiť deti do pohybových aktivít v dvoch disciplínach: BICYKEL a BEH, ktoré majú nahradiť chýbajúce dva preteky.

Virtuálne aktivity

Za každú zo splnených aktivít deťom započítame účasť, akoby absolvovali preteky. V prípade, že majú absolvované obe predchádzajúce podujatia, tak okrem originálnej kľúčenky OSA CYKLOKROSA a OSA TRÁVATHLON získajú aj krásnu medailu FINISHER!

Jediný rozdiel je v tom, že nevieme objektívne vyhodnotiť poradie pretekárov, a tak budú tieto aktivity hodnotené len z pohľadu účasti a splnenia podmienok danej aktivity.

Kto získa medailu

 • Každý kto splní všetky nasledovné podmienky:
 • Dieťa vo veku 2-12 rokov (OSA mini - OSA 4)
 • Dieťa, ktoré absolvovalo prvé dve podujatia OSA CHALLENGE 2020
 • Dieťa, ktoré splní podmienky OSA VIRTUAL CHALLENGE 2020
 • Dieťa, ktoré absolvuje aktivity do 20.11.2020

Ako sa zapojiť

 1. Registrovať sa cez online prihlasovací formulár nižšie.
 2. Uhradiť štartovací poplatok v hodnote 10€.
 3. Absolvovať obe aktivity – odfotiť sa v cieli, prípadne aj zaznamenať trasu na športtester, mobilnú aplikáciu…
 4. Uverejniť svoju foto:
  •  Na Instagram-e s použitím hashtagu: #osavirtualchallenge
  •  Alebo nahrať fotky na tejto stránke

Ako si prevziať medailu

Po splnení všetkých podmienok OSA CHALLENGE 2020 si môžete medailu vyzdvihnúť v OSA FAMILY GYM-e.

BEŽECKÁ AKTIVITA
Do 20.11.2020

 

Dĺžka:
OSA mini a OSA 1
 – 300m beh / 3km turistika
OSA 2 – 600m beh / 10km turistika
OSA 3 – 900m beh / 15km turistika
OSA 4 – 1200m beh / 20km turistika

Trasa:
Kdekoľvek

 

CYKLO AKTIVITA
Do 20.11.2020

 

Dĺžka:
OSA mini a OSA 1 –
5km
OSA 2
– 10km
OSA 3 – 15km
OSA 4 – 20km

Trasa:
Kdekoľvek

Chcem sa registrovať

Pohlavie


Nahrať fotky

Často kladené otázky (FAQ)

V podstate je jedno kde budete aktivity so svojim dieťaťom vykonávať. Ak sa rozhodnete pre ktorýkoľvek typ aktivity, tak sa dajú vykonávať „kdekoľvek“ vonku v prírode a o to nám hlavne ide. Pre náhradu pretekov OSA TRÁVATHLON sme zvolili aktivitu BEH alebo TURISTIKA. Pre náhradu pretekov CyklokrOSA sme zvolili aktivitu bicykel.

BEH – vzdialenosti pre jednotlivé kategórie sa dajú krásne odbehnúť na atletických ováloch, ktoré sú bežne dostupné v areáloch škôl, či vo väčších mestách aj mestské areály. Ak by náhodou bol problém aj tam, tak v podstate kdekoľvek v prírode pri rodinnej turistike, či výlete.

TURISTIKA – Ak si zvolíte miesto behu turistiku, tak je opäť miesto na Vás. Záleží len na vzdialenosti podľa vekovej kategórie Vášho dieťaťa. Ideálne je si zvoliť aj trasu, kde na jej vrchole, či bode kde sa budete otáčať späť je chata, či turistická tabuľa. Pri nej sa odfotíte a dané foto zverejníte podľa pokynov súťaže.

BICYKEL – Aj tu platí to, čo pri predchádzajúcich aktivitách. Dôležité je zaznamenať danú aktivitu a poslať nám „dôkaz“ 😉

Nie. Netreba. Tu Vám dávame na výber. Je nám jasné, že napr. bežecké aktivity hlavne pre najmenšie deti budú asi málo a tak sme navrhli k tomu alternatívu turistiku. Zámerom je hlavne dostať deti von na vzduch 😊 Sme optimisti a nádejame sa, že mnohí absolvujú viacero aktivít. Veď mesiac je dlhá doba.

Meranie a hodnotenie týchto parametrov bolo aj pre nás veľkým orieškom a preto sme zvolili alternatívu, kde našim súťažiacim veríme a stačí nám foto z cieľa Vašej cesty, najvyššieho bodu… Je ťažké merať malé deti a preto je nevyhnutné aby ste s nimi išli Vy – rodičia. Ak však chcete merať, tak v dnešnej dobe je dostupné množstvo športových aplikácií vo Vašich telefónoch, že sa dá naozaj merať skoro všetko. Tí z Vás, čo majú aj športtestery, tak to majú jednoduchšie a aj zdieľanie foto s nimi je pre Vás určite hračkou. Pre tých z Vás, ktorí ste v tomto svete virtuálnych výziev nováčikmi, tak môžeme odporučiť viacero aplikácií. Nielen najrozšírenejšou na svete, ale asi aj najlepšou (môj subjektívny názor) je aplikácia STRAVA. Po nainštalovaní je naozaj jednoduché rozhranie jej ovládania a naviac aj my v OSA v jej prostredí fungujeme a súťažíme. Dokonca sme pre OSA VIRTUAL CHALLENGE 2021 vytvorili aj ďalší ročník súťaženia pre dospelých 😉

Máte dve možnosti. Buď absolvujete aktivitu s ním, alebo mu strčíte do vrecka či vaku Váš mobilný telefón so spustenou mobilnou športovou aplikáciou. Jednoduché, však? My preferujeme prvú alternatívu. Športuje celá rodina 😉

Tak ako píšeme na našej podstránke ku súťaži, tak je určená pre deti do 12 rokov a rokom narodenia spĺňajú kritéria pre kategórie OSA CHALLENGE (2009 a mladšie). Deti ktoré chcú získať medailu FINISHER, musia už mať za sebou absolvované predchádzajúce dve podujatia OSA CYKLOKRUHY a OSA NOČNÝ BEH MESTOM, ktoré sme stihli ešte v ich reálnej forme. Ostatní súťažiaci už súťažia len o originálne príspevky OSA.

Aj v takomto prípade vieme vyhovieť. Sme radi ak deti chcú športovať a naše medaile sa páčia. Stačí ak nám napíšete Váš dotaz na mail: info@osaacademy.sk a pošleme Vám podmienky.

Zavrieť menu